Obvestila za javnost
Obvestila!

SPOŠTOVANI PACIENTI!

Zaradi trenutnega dogajanja po svetu in v Sloveniji, naprošamo za upoštevanje naslednjih navodil.

Pomembno je omejiti širjenje okužbe s koronavirusom. Poleg splošnih pravil higienskega režima je potrebno NUJNO upoštevati, da v kolikor ste bolni, NE VSTOPATE v čakalnico in ambulanto, ampak se prej po telefonu posvetujete z vašim osebnim ali dežurnim zdravnikom. Naprošamo tudi, da administrativne zadeve (naročanje receptov, napotnic, bolniških staležev, itd.) uredite preko telefona ali preko e-pošte. Prosimo, da SE DRŽITE URE NAROČANJA, čeprav se zavedamo, da zaradi drugih obveznosti osebja v ambulanti, večkrat vi čakate nas.

NAMEN UKREPA JE ZMANJŠATI ŠTEVILO LJUDI V ČAKALNICAH TER OMEJITI ZADRŽEVANJE MOREBITNIH OKUŽENIH IN KONTAKTOV!

Ne pozabite, da so pacienti s kroničnimi boleznimi in starostniki najbolj krhki skupini glede umrljivosti zaradi okužb, ne samo s koronavirusom, ampak tudi zaradi drugih nalezljivih bolezni. Zelo pomembno je, da ne pozabite na pomen umivanja oz. razkuževanja rok.

Le s pravo mero previdnosti in preventive lahko zagotovimo varne obravnave za vse, ki to potrebujejo!​

V kolikor ste bili v zadnjih 14 dneh v stiku z osebo, ki ima postavljen sum ali potrjeno okužbo s koronavirusom, ali imate povišano telesno temperaturo (enako ali višjo od 37 stopinj Celzija), ste nahodni, kašljate, imate bolečine v grlu/žrelu, bolečine v mišicah, prebavne težave (bruhanje drisko), ali ste bili v stiku z osebo, ki ima takšne težave, pred vstopom v zdravstveni dom, POKLIČITE SVOJEGA IZBRANEGA ZDRAVNIKA IN POČAKAJTE NADALJNJA NAVODILA ZDRAVSTVENEGA OSEBJA.​

Prosimo, da brez predhodnega dovoljenja ne vstopate v ustanovo in ostanete doma!  Izogibajte se stiku z ostalimi ljudmi in tako preprečite možnost širjenja okužbe.

V primeru potrebe po nujni medicinski pomoči pokličite na številko 112.

Nasveti za higieno rok, kašlja:

Nasveti za ohranjanje dobrega psihičnega počutja.

facebook ZD KRŠKO.

Vaše zadovoljstvo z zdravstveno obravnavo
VPRAŠALNIK ZA PACIENTE

ZDRAVSTVENO VZGOJNI CENTER

Nasveti za mamice, Pravilno rokovanje z dojenčkom:

Šola za starše

OBRAZCI

1. POSREDOVANJE MEDICINSKE DOKUMENTACIJE:

Obrazec_za_posredovanje_medicinske_dokumentacije.pdf  Izpolnjen obrazec posredujte svojemu izbranemu zdravniku.

2. ZAGOTAVLJANJE ZDRAVSTVENEGA VARSTVA NA PRIREDITVI:

Vloga_za_zagotavljanje_zdravstvenega_varstva_na_prireditvi_OBRAZEC_PNMP.pdf   Pravilnik_o_službi_NMP_30.10.2015.pdf

Vloga za zagotavljanje zdr. varstva na prireditvi mora biti usklajena z vlogo, ki jo oddate na upravni enoti.

Vlogi obezno priložite terminski potek prireditve, program,podrobnejši opis ali plakat s katerim jo oglašujete.

Cenik storitev na športnih in družabnih prireditvah

Izpolnjeno vlogo posredujte najkasneje 15 dni pred prireditvijo na naš naslov ali po el. pošti na naslov: