ZDRAVSTVENO VZGOJNI CENTER

PROGRAM SVETOVANJA ZA ZDRAVJE

Naša osnovna potreba v življenju je imeti nekoga,

ki nam bo pomagal doseči tisto, česar smo zmožni.

(Emerson)

Izvedba skupinskih delavnic in individualnih svetovanj, kjer boste pridobili strokovne informacije, veščine in podporo za dolgotrajno spremembo življenjskih navad, ki bodo vodile do boljšega počutja in zdravja. Program svetovanja za zdravje poteka v zdravstvenem domu Krško, prav tako se lahko izvaja tudi v lokalni skupnosti.

Izvajajo ga dodatno strokovno usposobljene diplomirane medicinske sestre, diplomirani fizioterapevt ter magister psihologije.

Vabljeni, da se vključite v brezplačne delavnice. Do obiska ste upravičeni iz pravic obveznega zdravstvenega zavarovanja.

BREZPLAČNE DELAVNICE

-      Zdrav življenjski slog

-      Ali sem fit ?

-      Dejavniki tveganja (zvišan krvni tlak, maščobe v krvi, krvni sladkor)

-      Tehnike sproščanja

Svetovalnica za zdrav življenjski slog:

-       Zdravo jem

-       Gibam si

-       Zdravo hujšam

Svetovalnica za duševno zdravje:

-       podpora pri spoprijemanju z depresijo

-       podpora pri spoprijemanju s tesnobo

-       spoprijemanje s stresom

Svetovalnica za tvegana vedenja:

-       Skupinsko svetovanje za opuščanje kajenja

-       Individualno svetovanje za opuščanje kajenja

SVIT

Državni program presajanja in zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb in raka na debelem črevesju in danki. Namenjen je moškim in ženskam starim od 50 - 74 let.

Na Svitovih kontaktnih točkah lahko vsak dobi osnovne informacije o Programu Svit in raku na debelem črevesu in danki. Zdravstveni delavci nudijo pomoč pri vključevanju v Program Svit in izvedbi posameznih korakov Programa.

SVITOVA KONTAKTNA TOČKA

Vsak ponedeljek od 11. do 13. ure v prvem nadstropju prostora Zdravstveno vzgojnega centra Krško.

Povezana slika