Sprejemna pisarna:
Urgenca Krško:

AKTUALNA OBVESTILA

Testiranje protiteles  za Covid

ANKETA O ZADOVOLJSTVU  Z ZDRVSTVENO OBRAVNAVO:  https://www.1ka.si/a/306727.

Spoštovani pacienti!

Prosimo vas, da v primeru pojava:

• povišane telesne temperature,
  • suhega kašlja,
  • utrujenosti,
  • glavobola,
  • bolečega žrela,
  • izgube vonja in okusa

NE VSTOPATE v zdravstveni dom.

Ostanite doma, z zdravnikom pa se glede načina obravnave dogovorite po telefonu ali elektronski pošti.

Ravnajmo odgovorno in skupaj preprečimo širjenje virusa!

PROTOKOL SPREJEMA PACIENTOV NA ZDRAVSTVENE OBRAVNAVE  Z UVELJAVITVIJO ODLOKA OD 8.11.2021.

Vlada je sprejela naslednje ključne ukrepe iz odlokov o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo covid-19:

• pogoj PCT je izpolnjen, če se oseba izkaže z veljavnim osebnim dokumentom in razpolaga z enim od dokazil za prebolevnost, cepljenje ali testiranje;
  • spremenjena je starostna meja za izjeme od izpolnjevanja pogoja PCT – tako je starostna meja znižana na 12 let in ne več 15 let, kot je veljalo doslej;
  • med izjeme pri izpolnjevanju pogoja PCT sodijo vsi, ki prihajajo na cepljenje proti covidu-19 in gripi ter tisti, ki prihajajo na testiranje glede okužbe z novim koronavirusom;

Paciente na zdravstveno storitev predhodno naročamo, triažiramo in  opozorimo na PCT pogoj.

Na vhodu v zdravstveno ustanovo in posamezno zdravstveno službo je objavljen odlok, ki določa PCT pogoj.

Paciente triažiramo z izpolnjevanjem triažnega vprašalnika.

PCT pogoje pred obravnavo preverja  neposredni izvajalec zdravstvene storitve.

Pacienti izpolnjevanje PCT izkazujejo s potrdili (prebolel 10-180 dni, cepljen, testiran 48 ur).

Pogoja PCT ni treba izpolnjevati:

• v primeru nujnih zdravstvenih storitev
  • osebam, ki so mlajše od 12 let.
  • če gre za cepljenje proti Covi-19 ali testiranje na SARS-CoV-2.

PCT pogoj.

Zaradi  trenutnih  epidemioloških razmer in velikih obremenitev delujočih splošnih ambulant v ZD Krško, vas prosimo za razumevanje in strpnost.

Za obisk ambulante se je potrebno naročiti v delovnem času ambulant.

Zaradi velike obremenjenosti ambulant se lahko zgodi, da ne boste obravnavani isti dan, kot se naročate.

Če ocenite, da je vaše zdravstveno stanje nujno, pokličite oz. obiščite ambulanto nujne medicinske pomoči.

Prosimo tudi, da si pravočasno zagotovite potrebne recepte za zdravila (vsaj 5 delovnih dni preden vam zdravila zmanjkajo).

PROTOKOL SPREJEMA PACIENTOV NA ZDRAVSTVENE OBRAVNAVE  Z UVELJAVITVIJO ODLOKA. Odlok začne veljati 8. novembra 2021.

Paciente triažiramo z izpolnjevanjem triažnega vprašalnika.

PCT pogoje pred obravnavo preverja  neposredni izvajalec zdravstvene storitve.

Pogoja PCT ni treba izpolnjevati:

• v primeru nujnih zdravstvenih storitev
  • osebam, ki so mlajše od 12 let,
  • osebam, ki k izvajalcu zdravstvene dejavnosti spremljajo otroka do dopolnjenega 12. leta oziroma odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase,
  • če gre za cepljenje proti Covi-19 ali testiranje na SARS-CoV-2.

Pogoj PCT lahko pacienti izpolnijo:

- s HAGT testiranjem na parkirišču za ZD Krško ob ponedeljkih, sredah in petkih od 6.30-9.00 ure.

- s CEPLJENJEM  v ZD Krško ob ponedeljkih in petkih od 7.00-13.00 ure in ob sredah od 9.00 do 17.00 ure.

Zagotovitev ključne medicinske in osebne varovalne opreme zaradi epidemije www.eu-skladi.si

Namen operacije je zagotoviti javnim zdravstvenim zavodom nakup ustrezne osebne, varovalne, zaščitne in medicinske opreme za učinkovito in varno delo s pacienti, ki imajo znake okužbe s COVID-19.

Glavni cilj

Glavni cilj operacije je ureditev in priprava delovnega okolja, primernega za obravnavo zdravljenja pacientov s COVID-19.

Drugi cilji

Cilji operacije so tudi prispevanje k zmanjševanju vpliva pandemije na celotno življenje in delovanje družbe in države, zagotavljanje učinkovitega ukrepanja zdravstva v času pandemije, zmanjšanje vpliva pandemije na obolevnost in umrljivost prebivalstva, zagotavljanje pravočasnega in učinkovitega izvajanja javno zdravstvenih preventivnih ukrepov, zagotavljanje učinkovitega in čim bolj nemotenega delovanja zdravstvene oskrbe, zagotavljanje normalnih pogojev za delo osebja in kvalitetne storitve, varnost, dostopnost ter enake možnosti za zdravljenje.

Finančna podpora

Prispevek Evropske unije znaša 46.194,00 EUR.

es

Cepljenje in testiranje

CEPLJENJE PROTI SEZONSKI GRIPI 2021/2022- po predhodnem naročilo pri izbranem osebnem zdravniku.

Cepljenje je brezplačno za vse osebe, ki imajo urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje. Cepljenje proti gripi in cepljenje proti covid-19 se lahko opravi sočasno ali s kakršnimkoli presledkom.

privolitveni obrazec gripa

banner lezec 04

CEPLJENJE PROTI COVID 19- BREZ NAROČANJA tudi 3.doze

V cepilnem centru ZD Krško cepimo s cepivom Pfeizer:

• V PONEDELJEK, TOREK, ČETRTEK IN PETEK od 7.00 do 13.00 ure
  • ob SREDAH  od 9.00 do 17.00 ure

privolitveni obrazec Covid-19

TESTIRANJE S HITRIMI TESTI

HAGT BRISE IZVAJAMO  SAMO DRIVE-IN/IZ AVTOMOBILA. IZJEMOMA BRISE WALK/PEŠ IZVAJAMO OSEBAM MLAJŠIM OD 18 LET, DIJAKOM IN ŠTUDENTOM do 8.30 ure.

Prepovedano je zadrževanje  oseb v neposredni bližini  izvajanja brisov.

OD PONEDELJKA DO PETKA od 6.30 do 9.00 ure.

IZDAJA POTRDIL HAGT NA OKENCU PRI VHODU ZA ZDRAVE OTROKE PRI LEKARNI OD 6.45 DO 10.00 URE.

PRED TESTIRANJEM PRIPRAVITE ZDRAVSTVENO KARTICO, OSEBNO IZKAZNICO IN TELEFONSKO ŠTEVILKO.

Covid telefon: 041 463 148 (od ponedeljka do petka od 6.30 do 10.00 ure).

POZITIVNI NA SAMOTESTIRANJU

Osebe, ki so pozitivne na HAG (samotestiranje) se lahko naročijo na PCR testiranje pri svojem izvajalcu zdravstvene dejavnosti.  S sabo morajo prinesti pozitivni test na samotestiranju.

Osebe, ki imajo svojega izbranega zdravnika v ZD Krško se na PCR prijavijo na zgornje kontakte.  Ostali pa pri svojih izvajalcih zdravstvene dejavnosti, ki tudi zagotavljajo PCR testiranja.

Vaše zadovoljstvo z zdravstveno obravnavo VPRAŠALNIK ZA PACIENTE