Sprejemna pisarna:
Urgenca Krško:

Vstop v zdravstveni dom

Spoštovani pacienti!

Kljub temu, da v Sloveniji trenutno ni razglašena epidemija, opažamo v zadnjih dneh občuten porast števila okužb z virusom SARS-CoV-2.

Prosimo vas, da v primeru pojava:

• povišane telesne temperature,
  • suhega kašlja,
  • utrujenosti,
  • glavobola,
  • bolečega žrela,
  • izgube vonja in okusa

NE VSTOPATE v zdravstveni dom.

Ostanite doma, z zdravnikom pa se glede načina obravnave dogovorite po telefonu ali elektronski pošti.

Ravnajmo odgovorno in skupaj preprečimo širjenje virusa!

PROTOKOL SPREJEMA PACIENTOV NA ZDRAVSTVENE OBRAVNAVE  Z UVELJAVITVIJO ODLOKA OD 18.9.2021

Paciente na zdravstveno storitev predhodno naročamo, triažiramo in  opozorimo na PCT pogoj.

Na vhodu v zdravstveno ustanovo in posamezno zdravstveno službo je objavljen odlok, ki določa PCT pogoj.

Paciente triažiramo z izpolnjevanjem triažnega vprašalnika.

PCT pogoje pred obravnavo preverja  neposredni izvajalec zdravstvene storitve.

Pacienti izpolnjevanje PCT izkazujejo s potrdili (prebolel 10-180 dni, cepljen, testiran 48 ur).

Pogoja PCT ni treba izpolnjevati:

• v primeru nujnih zdravstvenih storitev
    osebam, ki so mlajše od 15 let,
    če gre za cepljenje proti Covi-19 ali testiranje na SARS-CoV-2.

Pogoj PCT lahko pacienti izpolnijo:

• s HAGT testiranjem na parkirišču za ZD Krško od ponedeljka do petka od 6.00-9.00 ure.
  • s CEPLJENJEM  v ZD Krško od ponedeljka do petka od 7.00-13.00 ure, ob sredah do 17.00 ure. V soboto od 8.00-11.00 ure.

PCT pogoj.

Paciente triažiramo z izpolnjevanjem triažnega vprašalnika.

PCT pogoje pred obravnavo preverja  neposredni izvajalec zdravstvene storitve.

Pogoja PCT ni treba izpolnjevati:

• v primeru nujnih zdravstvenih storitev
  • osebam, ki so mlajše od 15 let,
  • osebam, ki k izvajalcu zdravstvene dejavnosti spremljajo otroka do dopolnjenega 15. leta oziroma odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase.
  • če gre za cepljenje proti Covi-19 ali testiranje na SARS-CoV-2.

Pogoj PCT lahko pacienti izpolnijo:

- s HAGT testiranjem na parkirišču za ZD Krško od ponedeljka do petka od 6.00-9.00 ure.

- s CEPLJENJEM  v ZD Krško od ponedeljka do petka od 7.00-13.00 ure, ob sredah do 17.00 ure. V soboto od 8.00-11.00 ure.

Termini cepljenj v lokalni skupnosti

Četrtek, 16.09., 23.09.,

od 10.00 do 11.00 ure. Rožno Krajevni dom.

od 12.00 – do 13.00 ure. Brestanica Gasilski dom Brestanica.

Petek, 17.09., 24.09.,

od 10.00 do 11.00 ure Veliki Kamen Gasilski dom.

Ponedeljek, 20.09., 27.09.,

od 10.00 do 11.00 ure. Črneča vas - pri Kuhar Mateju.

od 12.00 do 13.00  ure.  Orehovec prostori stare mlekarne.

Torek,  21.09., 28.09.,

od 10.00 do 11.00 ure . Brezje  v prostorih stare šole.

Od 12.00 do 13.00 ure. Malo Mraševo Gasilski dom

Zagotovitev ključne medicinske in osebne varovalne opreme zaradi epidemije www.eu-skladi.si

Namen operacije je zagotoviti javnim zdravstvenim zavodom nakup ustrezne osebne, varovalne, zaščitne in medicinske opreme za učinkovito in varno delo s pacienti, ki imajo znake okužbe s COVID-19.

Glavni cilj

Glavni cilj operacije je ureditev in priprava delovnega okolja, primernega za obravnavo zdravljenja pacientov s COVID-19.

Drugi cilji

Cilji operacije so tudi prispevanje k zmanjševanju vpliva pandemije na celotno življenje in delovanje družbe in države, zagotavljanje učinkovitega ukrepanja zdravstva v času pandemije, zmanjšanje vpliva pandemije na obolevnost in umrljivost prebivalstva, zagotavljanje pravočasnega in učinkovitega izvajanja javno zdravstvenih preventivnih ukrepov, zagotavljanje učinkovitega in čim bolj nemotenega delovanja zdravstvene oskrbe, zagotavljanje normalnih pogojev za delo osebja in kvalitetne storitve, varnost, dostopnost ter enake možnosti za zdravljenje.

Finančna podpora

Prispevek Evropske unije znaša 46.194,00 EUR.

es

Cepljenje in testiranje

V cepilnem centru ZD Krško cepimo:

• od PONEDELJKA do PETKA od 7.00 do 13.00 ure v  kleti, v prostorih Zdravstveno vzgojnega centra.
  • v sredo od 7.00 do 17.00 ure, v  kleti v prostorih Zdravstveno vzgojnega centra.
  • v soboto 25.9.2021 od 8.00 do 13.00, v splošni ambulanti, v  pritličju ZD Krško.

Ostalo informacije

TESTIRANJE

HAGT BRISE IZVAJAMO  SAMO DRIVE-IN/IZ AVTOMOBILA. IZJEMOMA BRISE WALK/PEŠ IZVAJAMO OSEBAM MLAJŠIM OD 18 LET, DIJAKOM IN ŠTUDENTOM do 8.30 ure.

Prepovedano je zadrževanje  oseb v neposredni bližini  izvajanja brisov.  Prosimo, da upoštevate varnostno razdaljo oddaljenosti od brisov vsaj 5 m.

OD PONEDELJKA DO PETKA: od 6.00 do 9.00 ure. S testiranjem prenehamo ob 9.00 uri !!!

PRED TESTIRANJEM PRIPRAVITE ZDRAVSTVENO KARTICO IN TELEFONSKO ŠTEVILKO.

ostale informacije

Vaše zadovoljstvo z zdravstveno obravnavo VPRAŠALNIK ZA PACIENTE