PCT pogoj.

PROTOKOL SPREJEMA PACIENTOV NA ZDRAVSTVENE OBRAVNAVE  Z UVELJAVITVIJO ODLOKA OD 18.9.2021

Paciente na zdravstveno storitev predhodno naročamo, triažiramo in  opozorimo na PCT pogoj.

Na vhodu v zdravstveno ustanovo in posamezno zdravstveno službo je objavljen odlok, ki določa PCT pogoj.

Paciente triažiramo z izpolnjevanjem triažnega vprašalnika.

PCT pogoje pred obravnavo preverja  neposredni izvajalec zdravstvene storitve.

Pacienti izpolnjevanje PCT izkazujejo s potrdili (prebolel 10-180 dni, cepljen, testiran 48 ur).

Pogoja PCT ni treba izpolnjevati:

• v primeru nujnih zdravstvenih storitev
  • osebam, ki so mlajše od 15 let,
  • osebam, ki k izvajalcu zdravstvene dejavnosti spremljajo otroka do dopolnjenega 15. leta oziroma odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase.
  • če gre za cepljenje proti Covi-19 ali testiranje na SARS-CoV-2.

Pogoj PCT lahko pacienti izpolnijo:

- s HAGT testiranjem na parkirišču za ZD Krško od ponedeljka do petka od 6.00-9.00 ure.

- s CEPLJENJEM  v ZD Krško od ponedeljka do petka od 7.00-13.00 ure, ob sredah do 17.00 ure. V soboto od 8.00-11.00 ure.