AKTUALNA OBVESTILA

ANKETA O ZADOVOLJSTVU  Z ZDRVSTVENO OBRAVNAVO:  https://www.1ka.si/a/306727.

Spoštovani pacienti!

Kljub temu, da v Sloveniji trenutno ni razglašena epidemija, opažamo v zadnjih dneh občuten porast števila okužb z virusom SARS-CoV-2.

Prosimo vas, da v primeru pojava:

• povišane telesne temperature,
  • suhega kašlja,
  • utrujenosti,
  • glavobola,
  • bolečega žrela,
  • izgube vonja in okusa

NE VSTOPATE v zdravstveni dom.

Ostanite doma, z zdravnikom pa se glede načina obravnave dogovorite po telefonu ali elektronski pošti.

Ravnajmo odgovorno in skupaj preprečimo širjenje virusa!

PROTOKOL SPREJEMA PACIENTOV NA ZDRAVSTVENE OBRAVNAVE  Z UVELJAVITVIJO ODLOKA OD 18.9.2021

Paciente na zdravstveno storitev predhodno naročamo, triažiramo in  opozorimo na PCT pogoj.

Na vhodu v zdravstveno ustanovo in posamezno zdravstveno službo je objavljen odlok, ki določa PCT pogoj.

Paciente triažiramo z izpolnjevanjem triažnega vprašalnika.

PCT pogoje pred obravnavo preverja  neposredni izvajalec zdravstvene storitve.

Pacienti izpolnjevanje PCT izkazujejo s potrdili (prebolel 10-180 dni, cepljen, testiran 48 ur).

Pogoja PCT ni treba izpolnjevati:

• v primeru nujnih zdravstvenih storitev
    osebam, ki so mlajše od 15 let,
    osebam, ki k izvajalcu zdravstvene dejavnosti spremljajo otroka do dopolnjenega 15. leta oziroma odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase.
    če gre za cepljenje proti Covi-19 ali testiranje na SARS-CoV-2.